Grote opruiming: alles moet weg

Blikjes, wegwerpverpakkingen, sigarettenpeuken, soms hele vuilniszakken weggegooid langs de kant van de weg, …  Zwerfvuil is voor veel Vlamingen een grote bron van ergernis blijkt uit een recente rondvraag van de vrt. Het is heel slecht voor ons milieu, het kost de gemeenten handenvol geld om op te ruimen, en het komt uiteindelijk terecht in onze rivieren en oceanen waar ze een groot gevaar vormen voor mens en dier.

In onze school willen we daar samen iets aan doen: breng een hervulbare drinkbus mee, vermijd wegwerpverpakkingen en gooi nooit afval op de grond. Zo maken we onze school zwerfvuilvrij. Ook de gemeente Westerlo wil hier serieus werk van maken. Om hun campagne te promoten deed de gemeente een beroep op leerlingen van onze school voor een test.  Hoe lang duurt het voor iemand een weggegooid blikje opraapt en in de vuilbak gooit? Bekijk hier het filmpje.

Liesbet van Gompel