Terug door de schoolpoort

Blij. Een kort woord, al beschrijft het perfect het gevoel dat er vandaag bij ons heerste toen we tientallen leerlingen één voor één terug door onze schoolpoort zagen binnenkomen.

Lichtjes nerveus, dat zeker ook. Maar vooral blij.

Vandaag zagen we voor de eerste keer sinds acht weken een aantal van onze laatstejaarsstudenten terug. Zij die de afgelopen weken verschillende leuke initiatieven voor hun neus zagen voorbij gaan: het galabal dat uitgerekend vanavond zou plaatsvinden, de laatstejaarsreizen naar het buitenland, … Net hén zagen we als eerste terug op onze school, en dat deed deugd.

En diezelfde blijdschap, die bespeurden we ook bij onze leerlingen. Een mondmasker kan dan veel verstoppen, fonkelende ogen … die zijn al van ver op een fiets herkenbaar. Deze ochtend vertelden die blikken dat ze content waren dat ze uit hun kot mochten, dat ze terug klasgenoten konden ontmoeten en over kleine en grote dingen des levens konden praten.

15 mei 2020. Voor ons was het beslist een bijzondere en geslaagde dag. Op naar maandag.