Proeven van vrijwilligerswerk

Sinds vorig schooljaar krijgen de leerlingen uit het tweede beroepsvoorbereidende leerjaar (BVL) van de Vrije Sint-Lambertus Middenschool Westerlo geen examens meer. In de plaats hiervan nemen de leerlingen deel aan drie gloednieuwe projecten. Het eerste project ging over ‘solidariteit’ en vond plaats tijdens de week voor de kerstvakantie.

“SOLIDARITEIT IS EEN GEVOEL VAN SAMENZIJN, IEMAND VERDER HELPEN.  WE ZIJN DAN OP ZOEK GEGAAN NAAR EEN AANTAL ORGANISATIES IN WESTERLO DIE ONZE LEERLINGEN DIT GEVOEL KUNNEN BIJBRENGEN,” ALDUS ORGANISATOR BERT BUNTJENS.

De organisaties die dit jaar hun samenwerking hebben verleend zijn Natuurpunt Westerlo, lokaal dienstencentrum Ter Harte en WZC Parel der Kempen.

Enkele leerkrachten, maar vooral de verschillende organisaties, hebben de leerlingen begeleid tijdens deze activiteiten.  Tegelijk zorgden zij ervoor dat onze leerlingen op een positieve manier in contact kwamen met solidariteit en vrijwilligerswerk.