Solidariteitsproject in 2de jaar B-stroom

Sinds enkele schooljaren krijgen de leerlingen van het 2de jaar B-stroom van de SILA Middenschool Westerlo geen examens meer. In de plaats hiervan nemen de leerlingen deel aan drie projecten. Het eerste project ging over ‘solidariteit’ en vond plaats tijdens de week voor de kerstvakantie.

“Solidariteit is een gevoel van samenzijn, iemand verder helpen. We zijn op zoek gegaan naar een aantal organisaties in Westerlo (en omgeving) die onze leerlingen dit gevoel kunnen bijbrengen,” aldus organisator Bert Buntjes.

De organisaties die dit jaar hun samenwerking hebben verleend zijn Natuurpunt Westerlo, WZC Parel der Kempen, MPI Oosterlo, Kinderdagverblijf ‘Het Pareltje’ en de gemeente Westerlo.

Enkele leerkrachten, maar vooral de verschillende organisaties, hebben de leerlingen begeleid tijdens deze activiteiten.  Tegelijk zorgden zij ervoor dat onze leerlingen op een positieve manier in contact kwamen met solidariteit en vrijwilligerswerk.